Warsztaty metodyki muzyki

Muzyka polska w edukacji otwartości i dialogu – IX Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki

 

W 2017 roku spotkanie odbyło się w dużym gronie uczestników. Miejsce warsztatów Karolino Otrębusy związane jest z zespołem Mazowsze. Z trenerami tego zespołu mieliśmy warsztaty praktyczne z choreografii tańców regionalnych i narodowych. Pan Marcin Mazur w nowoczesny sposób przybliżył nam prowadzenie chórów mieszanych z uwzględnieniem ciekawych ćwiczeń emisyjnych, harmonicznych i polifonicznych.

Serdecznie dziękuję Zarządowi Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki za wspaniałą organizację, profesjonalne warsztaty oraz koncert zespołu Mazowsze.

Do miłego zobaczenia za rok.

 

 

 

 

Barwą, dźwiękiem, tańcem i słowem – warsztaty metodyczne dla płockich bibliotekarzy.

 

Na zaproszenie Dyrekcji Książnicy Płockiej poprowadziłam warsztaty metodyczne w ramach realizacji projektu unijnego                             „Kulturalni Mają Głos”. Ćwiczenia z arteterapii stały się inspiracją dla wielu uczestników do tworzenia programów imprez środowiskowych z udziałem dzieci i młodzieży miasta Płocka.

Serdecznie dziękuję uczestnikom za aktywny udział i tworzenie innowacyjnych rozwiązań przeprowadzanych ćwiczeń.

 

 

Koncert Michała Sołtana w Sali Koncertowej       PSM I i II stopnia

w Płocku

Organizator – Anna Czachorowska oraz PSM w Płocku
11.10.2016 Sala Koncertowa Płock
 
Śmiało oznaczajcie się na fotach 🙂 To był cudowny koncert z cudowną, młodą i energiczną publicznością. Rafał Dubicki – fenomenalne solówki na trąbce. Dziękuję za zaproszenie i niebywałą interakcję. Anna Czachorowska – wokalistka, pedagog, misjonarz kulturalny w Płocku, wspaniała organizacja. Dziękuję Marta Rybicka za zdjęcia! Za opiekę techniczną Michał Rutkowski, oraz Michał Krzywda i Maciej Karczewski.

Dziękujemy za przepiękne warsztaty połączone z koncertem. Życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli i uczniów szkół uczestniczących w wydarzeniu.

 

 

Warsztaty metodyczne z dr Lidią Bajkowską

29.10.2016r.

 

Prowadząca szkolenie – dr  Lidia Bajkowska
Termin realizacji szkolenia – 29.10. 2016r.
Miejsce szkolenia: Przedszkole  Rubik Music School w Warszawie

 

Dr Lidia Bajkowska w 1981 roku ukończyła studia doktoranckie przy Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w ramach których otworzyła pierwszą w Polsce „Zerówkę Muzyczną”. Jest pianistą, wybitnym pedagogiem, bestsellerowym pisarzem, autorką książek metodycznych oraz muzycznych bajek i podręczników, prekursorką edukacji muzycznej dzieci poprzez Pedagogikę Zabawy Janusza Korczaka. Jest twórcą autorskiej metody edukacyjnej dla dzieci w wieku od 2,5 do 8 lat (przedszkola, klasy I-II), określanej dziś jako Metoda Lidii Bajkowskiej, pozwalającej na naukę przez dzieci rozumienia muzyki, w sposób wyjątkowo skuteczny gry z nut na instrumentach muzycznych, oraz wspierająca inne metody edukacji muzycznej i artystycznej.

Z dr  Lidią Bajkowską miałam przyjemność spotkać się w kwietniu 2016r. na Ogólnopolskiej Konferencji Nauczycieli Muzyki. Przyświecająca nam wspólna idea niesienia dzieciom radości z muzykowania na instrumentach klawiszowych podsunęła pomysły, jak połączyć wiadomości o muzyce i technikę gry, aby mali podopieczni z zaciekawieniem i pozytywnym skutkiem wykonywali na pianinie czy syntezatorze proste utwory klasyczne i własne. Jak w łatwy sposób nauczyć rozróżniania i zapisywania nut na pięciolinii? Jak profesjonalnie zgłębiać tajniki  improwizacji?

Udział w pięciogodzinnym szkoleniu i uzyskanie certyfikatu I stopnia podsunęło mi pewne rozwiązania , które pozwolą na modyfikację mojego autorskiego programu wyróżnionego przez Kuratorium Oświaty Wydział w Płocku.

 

Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli Muzyki – 2016 – I spotkanie

 

 

Interaktywne warsztaty ” Uwolnij muzykę”

Prowadzący:  Michał Sołtan

Termin warsztatów – 14.09 2016r. godz. 15

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 w Płocku

 

 

Michał urodził sie w 1985 roku w Warszawie. Wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

Dzisiaj komponuje, śpiewa i pisze teksty. Są głownie o miłości i drobnych radościach w życiu, bo to właśnie z nich czerpie swoje największe inspiracje. Pomysły na aranż podsuwają mu pop, rock, funk, jazz, muzyka elektroniczna… po prostu wyznaje, ze muzyka jest jedna. Muzyka jest jego pasja. Mocno energetyczne koncerty, pokazują, ze robi to, co kocha. Plus nietuzinkowe aranże na dużo instrumentów.

Ma bogate doświadczenie sceniczne. W ciągu ostatnich dwóch lat miał przyjemność występować u boku takich gwiazd jak znany na całym swiecie Adam Lambert (Eska Music Awards 2015), w Polsce ENEJ (Świat sie kreci), Marta Podulka (m.in. Top Trendy 2014).

W 2015 roku zagrał szereg autorskich koncertow i supportow w Polsce m.in. przed Melą Koteluk (Palladium), LAO CHE (Teatr Szekspirowski).

Na koncertach piosenki wykonuje przy użyciu loopera.

Na warsztatach zostaną omówione treści:

 

  1. Na czym polega LoopStation?
  2. Jak wykorzystać różne instrumenty do stworzenia piosenki?
  3. Sposób na wenę twórczą.

 

Podczas zajęć wspólnie z Sołtanem stworzysz utwór wokalno – instrumentalny.

Jeśli grasz, śpiewasz, tworzysz – obecność  obowiązkowa!

Michał Sołtan opowiada o swoich doświadczeniach muzycznych, o wolności tworzenia w muzyce, o procesie twórczym. Wspólnie z uczestnikami  tworzy piosenkę, używając różnych  instrumentów, oraz pisze tekst. Na warsztaty można przynieść własne instrumenty.  Do nagrań będą użyte nasze głosy, oklaski, okrzyki.

Warsztaty rozwijają wyobraźnię, kreatywność, podzielność uwagi, koncentracje, słuch. Motywują do działania nie tylko w dziedzinie muzyki. Inspirują.

W 2016r. warsztaty poprowadzone przez Michała Sołtana odbyły się m.in., w

  1. Bolesławskim Centrum Kultury w Bolesławcu,
  2. Teatr Rampa w Warszawie,
  3. Akademia Muzyki Rozrywkowej w Gdyni,
  4. Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie,
  5. Dom Kultury Śródmieście w Warszawie,
  6. Klub Jazzburger Cafe w Koszalinie,
  7. Klub Domówka w Słupsku,
  8. Dom Kultury w Łapach.

Dołączmy Płock!!!! Naprawdę warto!!!!!!

Warsztaty będą źródłem cennych wskazówek do lekcji pokazowej w placówkach oświatowych.

Czas trwania warsztatów – 90 min,

Czas trwania koncertu  – 90 min.

Cena – 60 zł. od osoby.

Proszę o zgłaszanie nazwisk i imion w celu przygotowania zaświadczeń !

tel: 502 308 448

Zapraszamy!!!!!

 

 

 

Letnie Indywidualne Warsztaty Wokalne  

Studio Inicjatyw Twórczych

Warszawa 2016

fot. Beata Bieńkowska

 

 

 

 

VIII Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki 22-23 kwietnia 2016 w Korytnicy nad zalewem Chańcza

Spotkanie nauczycieli muzyki z całej Polski, to przede wszystkim wymiana cennych doświadczeń z naszej pracy i na bardzo wysokim poziomie przeprowadzone warsztaty. W tym roku zainspirowały mnie działania Państwa Sienkiewicz zajmujących się metodyką rytmiki, zestawy ćwiczeń na bazie choreoterapii zaproponowane przez prof. Reginę Wolską, którą zaprosiłam do Płocka w celu przeprowadzenia warsztatów z nauczycielami. Prof. Lidia Bajkowska twórczyni znanej metody początkowej gry na fortepianie zainteresowała się moją metodą prowadzenia innowacji muzycznej w przedszkolu i zaproponowała współpracę. 21.05 2016r. odbędzie się wspólne spotkanie w Warszawie.
Serdecznie dziękuję Panu Mirosławowi Grusiewiczowi prezesowi Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki za spędzony czas w miłej i jakże przyjaznej atmosferze.